Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Muzejní noc na Broumovsku

Základní informace

Začátek: 21. 5. 2022, 19:00
Konec: 21. 5. 2022, 22:00
Lokalita: Klášter Broumov
Adresa: Klášterní 1,
550 01 Broumov
GPS: 50°35'10,297"N 16°19'59,984"E
Tel.: +420 734 443 165
Web: www.klasterbroumov.cz

E-mail: martina.junkova@broumovsko.cz Pořadatel: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s.

Muzejní noc představuje kulturní fenomén, který má svou tradici ve městech po celé Evropě. V areálu broumovského kláštera se můžete těšit na bohatý večerní program.

V této době budou pro vás volně přístupné:

Klášterní kostel sv. Vojtěcha 

Prohlídka zdobeného kostela s bohatou historií, který je součástí komplexu benediktínského kláštera ve vás zanechá nádherou vzpomínku po dlouhá léta.

Skriptorium

Interaktivní prohlídka bývalé písárny vás zábavnou formou vtáhne do čtyřech základních mnišských profesí podílejících se v klášteře v dobách středověku na výrobě kopií knih.

Dětská galerie Lapidárium

V prostoru galerie je k vidění interaktivní výstava slovenské umělkyně Ołgy Paštékové. Ołga Paštéková pracuje ve své tvorbě s našimi představami, předsudky i mýty. Věnuje se také tématům ze současné environmentální politiky a všímá si měnícího se životního prostředí. Její výstava v dětské galerii reflektuje vliv lidí na proměnu krajiny a přírody, jejich vzájemnou synergii i střet. V rámci Muzejní noci proběhne od 18 hodin výtvarná dílna s Ołgou Paštékovou, na niž je nutné se předem přihlásit prostřednictvím emailu: ma@klasterbroumov.cz

Galerie Dům

Možnost večerní prohlídky výstavy současného umění, autorky Markéty Hlinovské, která patří mezi nejvýraznější absolventy ateliéru prof. Jiřího Lindovského na pražské AVU. Její práce mají od počátku experimentální a přesahující charakter, jenž má svůj předpoklad v dalších důležitých osudových zájmech autorky, patří mezi ně především literatura a divadlo.

Klášterní zahrada s výstavou

V rozsáhlé klášterní zahradě s nočním osvětlením si můžete prohlédnout výstavu dvou uměleckých sochařů Kryštofa Kaplana a Petra Šťastného, kteří se zabývají současným uměním.  Přitom je možné si jen tak odpočinout pod památným klášterním dubem, který byl vysazen na počest Františka Josefa s Alžbětou Bavorskou (známou jako bavorskou princeznou Sissi) a pozorovat večerní klášter.

V každé části programu pro vás bude k dispozici lektor či průvodce pro vaše případné dotazy. Do jednotlivých prostor můžete chodit volně, bez předchozího objednání.Festival muzejních nocí 2020 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Další festivalové akce naleznete na www.muzejninoc.cz.
Kapacita návštěvníků galerií bude z důvodu zamezení shromažďování omezena.

Podpořte nás