Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Muzejní noc na Broumovsku

Základní informace

Začátek: 10. 6. 2023, 19:00
Lokalita: Klášter Broumov
Adresa: Klášterní 1,
550 01 Broumov
GPS: 50°35'10,297"N 16°19'59,984"E
Web: www.klasterbroumov.cz

Vstupné: zdarma
Bližší informace: martina.junkova@broumovsko.cz
Pořadatel: Maiwaldova akademie – Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s.
 

Tradiční akce, během níž pro vás budou zdarma přístupné:

PROHLÍDKA KLÁŠTERNÍHO KOSTELA SV. VOJTĚCHA. Prohlídka zdobeného kostela s bohatou historií, který je součástí komplexu benediktinského kláštera ve Vás zanechá nádhernou vzpomínku po dlouhá léta.

INTERAKTIVNÍ PROHLÍDKA SKRIPTORIA Prohlídka, která Vás zábavnou formou vtáhne do světa mnišských profesí, které se podíleli na vzniku kopií knih v době středověku.

DĚTSKÁ GALERIE LAPIDÁRIUM Výstava Ondřeje Vyhnánka aka X-Doga. Výtvarné začátky Ondřeje Vyhnánka jsou spojeny s prostředím domácí graffiti scény. Během vysokoškolských studií se pak blíže seznámil s keramikou a aktuálně se věnuje jak malbě, tak plastice. Tematicky se ve své tvorbě zabývá existencí a budoucností lidstva a celospolečenskými problémy, tedy i přírodou. Ve svých ironizujících plátnech a keramických plastikách s nábojem naivismu se vrací k nostalgii dospívání, proti které nevysloveně staví skepsi pozdějšího prozření. Jeho výstava pro Dětskou galerii Lapidárium je poskládaná z velkoformátových komiksových pláten a keramických plastik a zaujme nejen děti, ale i dospělé.

GALERIE DŮM Výstava Petra Veselého. Petr Veselý patří mezi přední malíře generace nastupující na českou uměleckou scénu počátkem 80. let. Jeho výrazně introvertní malířský projev charakterizuje tvarová a barevná redukce sledující to nejpodstatnější a nejkoncentrovanější z hlediska námětu a jeho tematizace. Zpravidla monochromní díla zpřítomňují realitu jako svého druhu metafyzický záhyb, v němž se odehrává skrytost permanentně probíhajícího a nevyhnutelného existenciálního dramatu.

KLÁŠTERNÍ ZAHRADA S VÝSTAVOU Luďka Míška. Luděk Míšek svými pracemi vypovídá o schopnosti syntetického sochařského uvažování o materiálu, objemu, tvaru a prostoru. Racionalitu a řád geometrické formy volí ve významové vzájemnosti se smyslovým účinkem hmoty, s otevřeností nedořečeného detailu, se skladbou tvarů, s procesem „odhmotňování“, s dialogem vedeným s architekturou místa. Za samozřejmé a současně nutné považuje při vytváření práce fyzické i mentální vstupování do prostoru sochy.

 

V každé části programu pro Vás bude k dispozici lektor či průvodce pro Vaše případné dotazy. Do jednotlivých prostor můžete chodit volně, bez předchozího objednání.

Podpořte nás