Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Páteční setkání ilustrátorů

Základní informace

Začátek: 12. 4. 2024, 18:00
Lokalita: Konferenční sál IC Broumovska
Adresa: Mírové náměstí 105,
550 01 Broumov
Web: www.sympoziumilustrace.cz/

Debata je otevřená pro veřejnost, pro přespolní poskytneme audio záznam.

Sympozium ilustrace a město Broumov zvou na setkání s účastníky letošního Sympozia ilustrace. 

Vzlety a pády z ilustrátorské profese v podání českých účastníků sympozia, Kristýnou Plíhalovou, Terezií Unzeitigovou a Markem Bergerem. Moderuje Štěpánka Jislová.  

Marek Berger (1987) je vystudovaný animátor a filmař, který se poslední dobou věnuje hlavně kreslení filmových storyboardů a rozvíjení své vlastní komiksové tvorby. Studium animace na FAMU zakončil kresleným filmem Pérák: Stín nad Prahou (2016) a autorsky se podílel na animovaném online seriálu Legendy staré Prahy (2013-2015). Na podzim dokončil autorský komiksový román Octobriana, který vyšel v nakladatelství Labyrint. 

Terezie Unzeitigová studovala ilustraci a grafiku na plzeňské FDU a poté animaci na UMPRUM. Diplomovala filmem No Man's Delta pojednávajícím o krajině delty Dunaje. Autorsky se podílela na klima-dystopické ilustrované sérii Praha 2050, která byla vystavena v galerii Mimochodem. Její výstava Pražský East End získala cenu diváků na festivalu LUSTR 2021. Je spoluzakladatelkou grafického plenéru Listy z Gasthausu.

Kristýna Plíhalová vystudovala DAMU, obor dramaturgie. Načerpané vědomosti uplatňuje při tvorbě komiksů, které se věnuje více než jednu dekádu. Komiksy jí vycházejí pravidelně v různých časopisech. V krátkých komiksových příbězích, které publikuje na sociálních sítích, zaznamenává nejrůznější dobrodružství svých dětí. Ilustrovala řadu knih pro děti a mládež a svými schopnostmi přispívá k tvorbě dětských pořadů České televize. 

Podpořte nás