Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

TANEC PRAHA 2024: Mikrosvěty

Základní informace

Začátek: 18. 6. 2024, 17:30
Lokalita: Multifunkční sál Dřevník
Adresa: Klášterní zahrada,
550 01 Broumov
GPS: 50°35'17,534"N 16°19'58,87"E
Web: tanecpraha.cz/

Trailer k představení najdete zde

Vhodné pro děti od 4 let. 

Vstupné dobrovolné. 

 

Naše Země je plná světů ve světech. Každý z těchto mikrosvětů žije svým jedinečným životem.

V rámci festivalu Tanec Praha 2024 se v Broumově představí inscenace Mikrosvěty Jazmíny Piktorové a Sabiny Bočkové. Ta prostřednictvím mikropohybů, krajiny těla a hry s malými objekty, zaostřuje naši pozornost na maličkosti, které často nejsou na první pohled vidět.

Hravá a poetická inscenace prozkoumává křehkost naší existence. V tvůrčím týmu se potkávají etablovaní umělci z českého a slovenského prostředí z oblasti současného tance, výtvarného umění, loutkového divadla a hudby, z nichž všichni mají zároveň bohaté zkušenosti v kreativní práci s dětmi. Mikrosvěty tak nabízí dětským i dospělým divákům otevřený a kreativní prostor, ve kterém je každý a všechno jeho důležitou a potřebnou součástí a má svůj osobitý potenciál, který se může rozvinout a vytvořit tak spolu s ostatními společné mikrosvěty.

Inscenace dále zaměřuje pozornost diváků na drobné věci a detaily kolem sebe, zjemňuje jejich vnímání, trénuje jejich všímavost a soustředěnost a učí je pohrát si s minimem prostředků. Pohybově-objektová inscenace je určena pro všechny od 4 let. Inscenace obdržela hlavní ocenění České taneční platformy 2023 a Cenu diváka na České taneční platformě 2023.

Jazmína Piktorová je choreografka, performerka a lektorka působící v Praze. Zajímá se o průnik taneční a pohybové výchovy s tvorbou pro děti, přičemž dává důraz na dlouhodobý výzkum a témata, která jsou výzvou jak pro diváky, tak pro ni samotnou. Její tvorbu zastřešuje kolektív ZDRUHESTRANY, který založila spolu s Viktorem Černickým a Tomášem Janypkou. Jako lektorka v umělecko-vzdělávacím projektu Tanec školám v produkci Tance Praha přináší pohyb a kreativitu do škol.

Sabina Bočková je choreografka a tanečnice, která společně s Johanou Pockovou tvoří kolektiv POCKETART. Jejich díla jsou součástí evropské platformy Aerowaves, České taneční platformy a projektů Shape It! a Big Pulse Dance Alliance. Vedle vlastní tvorby dlouhodobě spolupracuje jako interpretka se skupinami Tantehorse, tYhle a s choreografkou Marie Gourdian, Cirkem La Putyka a dalšími. Fascinována jednoduchou až každodenní řečí těla, přetváří pohyb skrze choreografické struktury a zároveň tak promlouvá k tématům, která rezonují se společenskými a kulturními problémy.

 

Partneři: Studio ALTA, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, REZI.DANCE Komařice, Studio TEP39, Punctum – Krásovka, Divadlo Drak, Slovenský inštitút v Prahe, Divadlo Piki, SNG Schaubmarov mlyn, CNK Záhrada Banská Bystrica.

Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brno a hlavního města Prahy. Nastudování tanečního představení podpořil z veřejných zdrojů formou stipendia Fond na podporu umenia.

 

Podpořte nás