Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Ušima

Základní informace

Začátek: 26. 2. 2023, 14:00
Adresa: 550 01 Broumov
Web: www.broumov2028.cz/

Neděle 26.2. ve 14:00, sraz na nádvoří kláštera.
Pro účast na akci se registrujte na akce@broumov2028.cz nebo na tel. 608 899 079.

 

Zvuková dílna o tom, proč má smysl bystřit naše smysly. Místo pozorování očima nastražíme uši a dáme větší prostor vlastnímu sluchu. Přemýšleli jste někdy, jak zní ticho, jaké zvuky máte rádi, jsou vám příjemné a které vás zlobí, štvou? Během dílny budeme citlivě naslouchat svému okolí, předmětům i jejich příběhům. Staneme se objeviteli tajemných zákoutí akustiky.

Dílna je určena pro kohokoli bez rozdílu věku, z části bude probíhat venku, vhodně se proto oblékněte. Dílnu povede Šárka Zahálková, umělkyně, kurátorka, lektorka a milovnice současného umění a architektury a v současné době rezidentka klášterního Literárního domku.

Ráda si hraje, prochází se městy i krajinou, jezdí na kole a sbírá zvuky. Působí jako kurátorka pardubické městské galerie GAMPA a je členkou kolektivu Offcity, s nímž se podílela např. na vzniku zvukové instalace do Česko-slovenského pavilonu na Bienále architektury 2012 v italských Benátkách nebo na jiné zvukové instalaci pro mezinárodní výstavu The City and Me, která se představila v Čechách, Rakousku a Itálii.

 

Podpořte nás