Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Václav Havel: Někam jsem to ukryl

Základní informace

Začátek: 18. 4. 2024, 17:00
Lokalita: Sál Kreslírna
Adresa: Klášterní 1,
550 01 Broumov
Web: www.vaclavhavel.cz/

Vstupné dobrovolné

Knihovna Václava Havla, město Broumov, Vzdělávací a kulturní centrum Broumov a Music and Theatre SG Pitaš vás zvou na akci Václav Havel tady a teď – koncerty, workshopy, výstavy a besedy  – v roce, kdy si připomínáme 35 let od Sametové revoluce.

Přijměte pozvání na prezentaci knihy Václav Havel: Někam jsem to ukryl za účasti editorky Knihovny Václava Havla Anny Freimanové a spisovatele Jáchyma Topola. 

Na podzim roku 1977, po dramatických událostech „roku Charty“, sepsal Václav Havel reportáž líčící první hodiny Prohlášení Charty 77, následné vyšetřování, čtyřměsíční vyšetřovací vazbu, kterou na něj uvalil komunistický režim, propuštění a posléze mučivé sebezpytování. Jak Havel uvádí v Dálkovém výslechu, asi stostránkovou reportáž někam ukryl a „už dávno nevím, kde je. Třeba ji někdy najdu“.
Za svého života už reportáž nenašel, ale objevila se v pozůstalosti jeho blízkého přítele Zdeňka Urbánka, kde ji nalezl jeho vnuk David Dušek. Text, který má do značné míry fragmentární povahu, z největší části zrekonstruovala a vydala Knihovna Václava Havla. 

Podpořte nás