Vzdělávací a kulturní centrum se rozjíždí na plný plyn…

Lenka Černota / Svorka

Nová výstava v Dětské galerii Lapidárium Vernisáž: 27. 1. 2022, 16:00

více info >

Kniha v době středověku

nové vzdělávací programy pro školy

více info >

8. Broumovské diskuse na YouTube

Podívejte se na záznam hlavních panelů se zajímavými hosty

více info >

Za poklady Broumovska na YouTube

Poslechněte si záznam koncertu festivalových rezidentů

více info >

16. června 2015 - Módní přehlídka, klavírní soutěž, cyklovíkend, konference cestovního ruchu, koncerty, besedy, výstavy, společenská setkání… Nové prostory Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov (VKCB) už fungují na sto procent. Od svého slavnostního otevření 22. dubna nabídlo centrum veřejnosti na tři desítky kulturních, sportovních i vzdělávacích akcí a zahálet nebude ani během letních prázdnin.

Revitalizované místnosti VKCB, nový multifunkční sál Dřevník i klášterní zahrada už stihly hostit broumovskou módní přehlídku, 5. ročník mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa, akci broumovských škol Čteme dětem celý den, Broumovský internistický den, Konferenci cestovního ruchu či Dobročinný večer pro Broumovsko a veřejnou ochutnávku vín Vinum et Cetera. V novém nahrávacím studiu vzniká dětská audiokniha a rušno je i v klášterní zahradě, která již posloužila například cyklovíkendu Trail Days Specialized Bike resortu Broumovsko, Kloboukové slavnosti Okrašlovacího spolku, multižánrovému festivalu Gymplfest nebo projektu Roztančená zahrada.

Prostory zahrady i kláštera využili také umělci Monika Immrová, Kryštof Kaplan, Igor Korpaczewski, Petr Dub, Pavel Mrkus a Pavel Hošek, kteří zde vystavili svá díla během prvních dvou letošních výstav klášterní Galerie Dům. Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov nezapomíná ani na zájemce o vzdělávání. Na plný plyn jedou Univerzita třetího věku i vzdělávací programy pro školky, školy nebo seniory, které nabídnou alternativu i o prázdninách - jednodenní workshopy či vícedenní pobytové akce. 

Sdílejte na