Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Mají v politice místo hodnoty? I to proberou 8. Broumovské diskuse

Tři diskusní panely, řada zajímavých osobností, kultivovaná diskuse do hloubky a bohatý doprovodný program. To jsou 8. Broumovské diskuse – konference, která se uskuteční 3.–6. listopadu v broumovském klášteře. Letošním tématem budou Hodnoty a společnost. Vstupenky je možné pořídit v online předprodeji právě teď.

Konference se v broumovském benediktinském klášteře koná již poosmé a diskutovat na ni přijedou hosté a řečníci z celé České republiky: bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, senátor Pavel Fischer, ústavní právník Jan Kysela, gerontoložka Iva Holmerová, socioložka Klára Plecitá, teolog Michal Podzimek, sociolog Daniel Prokop, komeniolog Jan Hábl, investor Jiří Hlavenka, podnikatel Libor Winkler, spoluzakladatelka platformy Česko.Digital Eva Pavlíková či předseda Podnikatelského klubu Broumovska Zbyšek Záliš. Diskusní panely budou moderovat Světlana Witowská, Michael Rozsypal a Jan Moláček z Deníku N. Konferencí bude provázet také Daniela Brůhová.

Konference bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 4. listopadu a její hlavní program bude rozdělen takto:

4. 11. | 9:30 – 12:45 | SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ + PANEL I: K ČEMU JSOU NÁM VE SPOLEČNOSTI HODNOTY? (sál Dřevník)
4. 11. | 15:00 – 17:30 | PANEL II: HODNOTY V POLITICE (sál Dřevník)
4. 11. | 19:30 – 21:00 | Hodnoty v byznyse (Opatské sály)
5. 11. | 9:30 – 12:00 | PANEL III: PROMĚNILA KORONAVIROVÁ ZKUŠENOST NAŠE HODNOTY? (sál Dřevník)
5. 11. | 14:30 – 16:30 | Komorní rozmluva: Hledání společných hodnot (Opatský sál)

Konference je otevřena veřejnosti, pro kterou je připraven také bohatý doprovodný program: koncert hudebního klubu ArtCafé v předvečer konference (Robert Balzar Trio), prohlídka kláštera a výstav Patrika Hábla v Dětské galerii Lapidárium nebo Dany Sahánkové v Galerii Dům, ranní meditace, číše vína, mše v klášterním kostele či komentovaná prohlídka města Broumov.  

Vstupné na jednotlivé panely je 100 Kč, zakoupit lze také zvýhodněný balíček na celý program konference nebo balíček na podporu konference. Vstupenky dle výběru je možné koupit online na webu www.broumovskediskuse.cz.

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov pořádá Broumovské diskuse ve spolupráci s neziskovou organizací Agentura pro rozvoj Broumovska od roku 2014. Předchozí ročníky se zamýšlely nad tématy Demokratická diskuse, Mír, Evropská identita, Vize vzdělanosti, Hrdinství a odvaha, Důvěra a porozumění.

Statutárním partnerem konference je město Broumov. Hlavními partnery jsou Královéhradecký kraj, Czech Convention Bureau, Jan Barta, Hobra – Školník, Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, US Embassy a Raiffeisen Leasing. Partnery jsou Centrum Walzel, Edumed, Nadace OSF, Martina Rosová, Grund, Sekyra Foundation a Pixman. Generálním mediálním partnerem je Česká televize, hlavními mediálními partnery Deník N, ČRo Plus a ČRo Hradec Králové. Mediálními partnery jsou Katolický týdeník a naše.broumovsko.cz. Regionálními partnery jsou Benediktinské opatství sv. Václava, Farnost Broumov, Strategická rada regionu Broumovsko, Region Broumovsko a Podnikatelský klub Broumovska.

Podpořte nás