Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Tradiční Podzimní trh zaplní nádvoří broumovského kláštera

V sobotu 10. září se do broumovského kláštera vrátí tradiční Podzimní trh s velkou nabídkou regionálních produktů. V rámci trhu se koná představení Červená Karkulka v podání Divadla Drak a také Podzimní dílna s vyráběním z vlny. Trh se koná od 8.30 do 13 hodin a vstup je zdarma.

Nádvoří kláštera, mostu i zahrady se díky trhu opět zaplní desítkami prodejních stánků s regionálními produkty a dobrotami. Tradiční trhy v klášteře Broumov pravidelně přilákají velké množství návštěvníků z celých východních Čech.

Součástí trhu bude také česko-ukrajinské divadelní představení pro děti „Červená karkulka“ v podání Divadla Drak. Hrají ho dva herci. Marina žije v Kyjevě, Petr v Divci. Teď se sešli v Hradci (což není ani trochu na půl cesty), aby společně vyprávěli stejný příběh. Jenže Marina mluví ukrajinsky a Petr česky. A každý z nich zná ten příběh trochu jinak. Zdá se, že aby se dobrali šťastného konce, nezbyde jim než se nějak domluvit. Délka představení je 35 minut a je vhodné pro děti od 3 let. Hraje se v češtině a ukrajinštině, místo bude upřesněno na www.klasterbroumov.cz.

Součástí trhu bude též Podzimní dílna, kde si zájemci mohou vyrobit originální výrobek z vlny. Koná se ve Skriptoriu v mezipatře kláštera od 10 do 12 hodin, vstupné je 60 Kč.

Podpořte nás