Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Do kláštera se vracejí mimořádné prohlídky Od sklepa po půdu

Broumov – V lednu a únoru se budou v klášteře Broumov znovu konat prohlídky kláštera Od sklepa po půdu. Prohlídky umožní návštěvníkům nahlédnout do jindy nepřístupných prostor a v loňském roce zaznamenaly obrovský zájem návštěvníků.

Mimořádné prohlídky klášterních interiérů s názvem Od sklepa po půdu zavedou návštěvníky kromě standardních historických prostor do míst, která jsou při běžných prohlídkách nepřístupná. Jde o nádhernou a prostornou barokní půdu, která přímo dýchá staletími, a do rozlehlých sklepních prostor. Podívají se rovněž do nově opravených Opatských sálů a prozkoumat budou moci také prostory Domu hostů čili bývalé mnišské cely. Ty jsou již nějaký čas zrekonstruované v duchu čistoty a jednoduchosti a slouží jako ubytování všem, kdo chtějí v klášteře přenocovat. Předností prohlídek Od sklepa po půdu je jejich délka, trvají 2,5 hodiny a díky tomu mají návštěvníci možnost nahlédnout do života kláštera v mnohem širším rozsahu. Dozvědí se, jak fungoval běžný život v klášteře, jak mniši hospodařili a uvidí také širší architektonickou stránku objektu.

Prohlídky Od sklepa po půdu jsou opravdu exkluzivní, konají se pouze ve čtyřech termínech – 7. a 21. ledna 2023 a 11. a 25. února 2023 vždy od 10 hodin. Vstupné pro dospělé je 290 korun, snížené vstupné je 250 korun. Maximální kapacita skupiny je 35 osob, proto je nutné si prohlídku rezervovat na prohlidky@klasterbroumov.cz či na telefonu 733 739 726.

Michaela Plchová

Agentura pro rozvoj Broumovska
Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

Tel: 734 257 512
Email: michaela.plchova@aprb.cz

Podpořte nás