Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Jak dát nepotřebným věcem šanci, poradí první workshop projektu „Buď udržitelný: Začni v knihovně“

Broumov – Projekt Vzdělávacího a kulturního centra Broumov a Městské knihovny v Broumově s názvem "Buď udržitelný: Začni v knihovně" byl vybrán ve výzvě The Europe Challenge 2024, kterou každoročně pořádá Evropská kulturní nadace. Projekt odstartoval v lednu a nyní přichází s prvním programem pro veřejnost.

Do výzvy The Europe Challenge 2024 s tématem "Knihovny, komunity a demokracie" bylo vybráno 55 knihoven a komunit z 24 evropských zemí. Zástupce z České republiky byl k účasti vybrán poprvé. Cílem projektu je zlepšit povědomí o životním prostředí a udržitelných životních postupech. Součástí programu pro veřejnost budou kreativní workshopy a přednášky o udržitelném životě, které se budou týkat témat, jako je upcyklace, kompostování a biodiverzita.

Nejbližší program: 

13. 3. 2024 od 16:00 / Městská knihovna Broumov
Jak dát nepotřebným věcem šanci aneb cirkulární ekonomika v praxi

První přednáška spojená s workshopem otevře zájemcům dveře do světa recyklace a znovuvyužití, představí inspirativní příklady z celého světa a ukáže, jak každý z nás může přispět k lepšímu zítřku prostřednictvím jednoduchých, avšak efektivních kroků v každodenním životě. S tématem cirkulární ekonomiky seznámí účastníky přednášky Cirkulární centrum Jaroměř. Vstup zdarma.

The Europe Challenge je každoroční program, který sdružuje knihovny a komunity z celé Evropy, aby se vypořádaly s naléhavými výzvami ve svém okolí. Program byl poprvé spuštěn v roce 2020 díky Evropské kulturní nadaci. Projekt je podporován nadací Fondazione Cariplo, sdružením The Scottish Library and Information Council a veřejným financováním prostřednictvím Arts Council England.

 

PR a tiskový servis:

Kateřina Ostradecká
+420 723 282 214
katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Agentura pro rozvoj Broumovska
Klášterní 1, 550 00 Broumov

Podpořte nás