Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Nový česko-polský jazzový kvartet Štěpánky Balcarové v Broumově zhudební texty polské básnířky

Broumov – Ve středu 4. března od 19 hodin vystoupí v sále Kreslírna broumovského kláštera nový česko-polský kvartet úspěšné jazzové trumpetistky a skladatelky Štěpánky Balcarové a vyhledávané polské zpěvačky a textařky Małgorzaty Hutek. Vstupenky je možné zakoupit online nebo na pokladně broumovského kláštera. Koncert se koná v rámci pravidelného hudebního programu ArtCafé, který pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Nový kvartet Štěpánky Balcarové navazuje na předchozí úspěšné projekty inspirované polskou poezií, zejména na alba Life and Happiness of Julian Tuwim (2017) a orchestrální Štěstí (2022), oceněné Cenou Anděl v jazzové kategorii. Aktuální projekt Zuzanna přináší zhudebnění básní polské židovské básnířky Zuzanny Ginczanky (1917–1944), jejíž poezie se vyznačuje mimořádnou citlivostí, ironií a reflexí doby.

Vedle Štěpánky Balcarové a polské oceňované zpěvačky Małgorzaty Hutek tvoří kvartet také kontrabasista Jaromír Honzák a kytarista David Dorůžka – významné osobnosti české jazzové scény, kteří ve svých vlastních hudebních projektech také často spolupracují s polskými hudebníky.

Štěpánka Balcarová má na svém kontě hned několik autorských desek, které obdržely české hudební ocenění Anděl v kategorii jazz a blues. Kromě zmiňovaného Štěstí to bylo album The Prague Six a Light Year. Další čtyři její alba byla na cenu Anděl v jazzové kategorii nominována.

Vstupné na koncert je 200 Kč; 150 Kč pro členy klubu ArtCafé; 100 Kč pro studenty do 26 let. Vstupenky je možné zakoupit na smsticket.cz nebo na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera. Projekt ArtCafé je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje. Koncert podpořil také Polský institut v Praze a Institut Adama Mickiewicze.

Podpořte nás