Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Ochutnávku nejlepších vín a setkání podporovatelů nabídne o víkendu broumovský klášter

Broumov – Druhý červnový víkend zaplní areál broumovského barokního kláštera milovníci vína a dobročinnosti a příznivci regionu Broumovsko. Pátek 7. června bude patřit Dobročinnému večeru pro Broumovsko. Sobota 8. června pak bude ve znamení veřejné ochutnávky nejlepších vín z kolekce Salonu vín ČR Vinum et Cetera s doprovodným hudebním programem.

Dobročinný večer pro Broumovsko je tradiční společenskou akcí, jejímž cílem je finančně podpořit projekty v grantovém programu Máme rádi Broumov(sko) a vybrané aktivity neziskové organizace Agentura pro rozvoj Broumovska (APRB), která večer pořádá. Součástí večera je tichá i veřejná aukce uměleckých předmětů, rukodělných výrobků či zážitků (letos se mimo jiné bude dražit i sukně LAIVA věnovaná manželkou prezidenta České republiky Evou Pavlovou), ochutnávka vín, raut a hudební program – letos pod taktovkou rock´n´rollového bandu The 6 Fireballs. Večerem provází Jan Školník, zakladatel APRB, spolu se someliérkou Klárou Kollárovou. Vstupné je 750 Kč, výnos ze vstupného je zahrnut do výtěžku večera, který se koná v pátek 7. června od 18 hodin v Opatských sálech broumovského kláštera. Zájemci se mohou registrovat na emailu dobrocinny.vecer@broumovsko.cz nebo na telefonu +420 720 074 954. Večer je určen každému, kdo se chce setkat v zajímavé společnosti, propojené tématem rozvoje našeho krásného regionu.

V sobotu 8. června od 13 hodin pak do areálu kláštera mohou zavítat zájemci na oblíbenou veřejnou ochutnávku nejlepších českých a moravských vín z kolekce Salonu vín ČR Vinum et Cetera. Salon vín je finální soutěží systému Národní soutěže vín, na kterou navazuje celoročně otevřený veřejný degustační Salon vín – expozice nejlepších sta vín, která je možné ochutnat pouze na zámku ve Valticích a jednou ročně také v Broumově, kde se degustuje 50 vzorků z této expozice a 11 vzorků vín z klášterních Benediktinských sklepů. O hudební program během dne se postará Cimbálová muzika Alexandra Vrábela a další hosté. K občerstvení budou nabízeny chleby s domácími pomazánkami a také široká nabídka sýrů, včetně sýrů ze Sýrárny Broumov. Vstupné na akci v předprodeji je 100 Kč (vstupenky na smsticket.cz), na místě je vstupné 120 Kč, vína se platí zvlášť.

Návštěvníci akce mohou kromě ochutnávky vín také prozkoumat volně přístupnou klášterní zahradu s výstavou soch Davida Turečka, výstavu slovenské umělkyně Emőke Vargové v Dětské galerii Lapidárium, výstavu malířky Anny Neborové Odstíny dne v Galerii Dům nebo zavítat na prohlídky kláštera, které odhalují historické interiéry této barokní národní kulturní památky: refektář s kopií Turínského plátna, Opatskou galerii, freskové sály nebo bohatě zdobený klášterní kostel sv. Vojtěcha.

Akce pořádají Vzdělávací a kulturní centrum Broumov ve spolupráci se Salonem Vín ČR a Benediktinskými sklepy Broumov a Agentura pro rozvoj Broumovska.

PR a tiskový servis:

Kateřina Ostradecká
+420 723 282 214, katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Agentura pro rozvoj Broumovska
Klášterní 1, 550 00 Broumov

Podpořte nás