Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

duben - říjen


Klasické prohlídky

Prohlédněte si nejkrásnější historické interiéry: refektář s unikátní kopií Turínského plátna, vzácně dochovanou klášterní knihovnu se 17 tisíci svazky a kostel sv. Vojtěcha s bohatou výzdobou.

Prohlídky kopie Ďáblovy bible

Objevte tajemství největší rukopisné knihy světa - Codexu Gigas, neboli Ďáblovy bible! Její kopie je během prázdnin vystavena v klášterní knihovně jako součást prohlídkového okruhu.

Interaktivní prohlídky Skriptoria s knihovnou

Přeneste se s námi do středověku a vyzkoušejte psaní nebo kresbu husím brkem a inkoustem v replice středověké klášterní písárny. Poté vás zavedeme i do vzácně dochované klášterní knihovny se 17 000 knihami.

Noční hrané prohlídky

Vzhůru za nočním dobrodružstvím. Potemnělým klášterem vás během prázdninových prohlídek provedou kostýmované historické postavy, které vám odhalí tajemství největší rukopisné knihy světa: Ďáblovy bible!

Noční prohlídky

Zažijte jedinečnou atmosféru potemnělého kláštera při speciálních prohlídkách. Uvidíte nejkrásnější historické interiéry: klášterní knihovnu, refektář s kopií Turínského plátna a kostel sv. Vojtěcha.

Hřbitovní kostelík Panny Marie

Prohlédněte si unikátní stavbu, která patří k nejstarším celodřevěným sakrálním památkám ve střední Evropě a je výjimečná nejen svým stářím, ale i technikou stavby.