Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Duben: Jan P. Muchow, Pats Nichols

4. hudební rezidence

Jan P. Muchow

Jan P. Muchow je český hudební skladatel, producent a hudebník. V roce 1991 založil skupinu The Ecstasy Of Saint Theresa, s níž je jeho hudební život spojen dodnes. Též vystupuje s kapelou Jan P. Muchow & The Antagonists, se kterou živě prezentují Muchowovu filmovou tvorbu a s níž vystoupí v sobotu 15. dubna na Tre festu v broumovském klášteře.

Mimo své kapely je Muchow často vyhledáván jako hudební producent pro jiné interprety (např. Richard Müller, Charlie Straight, Načeva, Barbora Poláková, Kryštof, Anna K. a další) či jako remixér, mimo jiné i pro anglickou skupinu Placebo. Za svou dosavadní hudební kariéru je několikanásobným držitelem cen České hudební akademie Anděl v různých kategoriích – Album roku, Skladba roku, Objev roku, Nejlepší zvuková nahrávka atd. Byl celkem jedenáctkrát nominován na cenu Český lev (10x za nejlepší hudbu, 1x za nejlepší scénář). Ocenění 4x obdržel: za hudbu k filmům Jedna ruka netleská, Grandhotel, Ve stínu a Krásno.

„S norským rezidentem Patsem Nicholsem jsme se domluvili na společné tvorbě, které se budeme v Broumově věnovat. Též chystám studiovou spolupráci s místní elektro-punkovou kapelou Kluci. A budu v Broumově také skládat hudbu k nové řadě seriálu Kriminálka Anděl, “ uvedl k rezidenci Jan P. Muchow.

Pats Nichols

Pats Nichols, celým jménem Patrik Saur Nichols, je hudební skladatel a muzikant z norského Osla. Věnuje se především rapu a hiphopu, a to již od roku 2005. Vydal tři alba, tři EP a sedmnáct singlů. Kromě skládání hudby (mj. i pro komerční reklamy) dělá také improvizovaná freestyle představení v divadlech nebo slam poetry.

„V Broumově bych se rád věnoval skládání hudby, a to i s českým rezidentem Janem Muchowem. Společně prozkoumáme naše skladatelské hudební světy a mým cílem je vytvořit hudební projekt, který bude vycházet právě z broumovské rezidence. Těším se na vzájemnou inspiraci i spolupráci s tanečním oborem ZUŠ Broumov,“ uvedl Pats Nichols. Ten se broumovské veřejnosti představí také během Tre festu, a to v sobotu 15. dubna od 22:30 v broumovském baru Terno. Vstupné bude zdarma.

Podcast s Janem P. Muchowem: ZDE

Podcast s Patsem Nicholsem: ZDE

Video ze 4. rezidence: ZDE

Podpořte nás