Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

TZ - Jan P. Muchow a Pats Nichols budou hosty dubnových hudebních rezidencí v broumovském klášteře

20. 3. 2023

Broumov – Český skladatel, muzikant a producent Jan P. Muchow a norský muzikant a skladatel Pats Nichols stráví duben na hudebních rezidencích ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov v broumovském klášteře. V pořadí již čtvrté rezidence jsou součástí projektu Hortus Musicalis Broumov – rezidence, kulturní výměna, komunita, který byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP 2014–2021, z programu KULTURA.

Kompozice nových skladeb, společná tvorba, ale i spolupráce s místní kapelou nebo koncerty pro veřejnost. Takové jsou plány obou muzikantů, kteří do kláštera zamíří hned první dubnový den. Nejdůležitější událostí jejich společné rezidence bude vystoupení na dvoudenním multižánrovém festivalu Tre fest, který pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov ve dnech 14.–15. dubna v Broumově a ve Vernéřovicích. Vstupenky je možné zakoupit na smsticket.cz.

Jan P. Muchow

Jan P. Muchow je český hudební skladatel, producent a hudebník. V roce 1991 založil skupinu The Ecstasy Of Saint Theresa, s níž je jeho hudební život spojen dodnes. Též vystupuje s kapelou Jan P. Muchow & The Antagonists, se kterou živě prezentují Muchowovu filmovou tvorbu a s níž vystoupí v sobotu 15. dubna na Tre festu v broumovském klášteře.

Mimo své kapely je Muchow často vyhledáván jako hudební producent pro jiné interprety (např. Richard Müller, Charlie Straight, Načeva, Barbora Poláková, Kryštof, Anna K. a další) či jako remixér, mimo jiné i pro anglickou skupinu Placebo. Za svou dosavadní hudební kariéru je několikanásobným držitelem cen České hudební akademie Anděl v různých kategoriích – Album roku, Skladba roku, Objev roku, Nejlepší zvuková nahrávka atd. Byl celkem jedenáctkrát nominován na cenu Český lev (10x za nejlepší hudbu, 1x za nejlepší scénář). Ocenění 4x obdržel: za hudbu k filmům Jedna ruka netleská, Grandhotel, Ve stínu a Krásno.

„S norským rezidentem Patsem Nicholsem jsme se domluvili na společné tvorbě, které se budeme v Broumově věnovat. Též chystám studiovou spolupráci s místní elektro-punkovou kapelou Kluci. A budu v Broumově také skládat hudbu k nové řadě seriálu Kriminálka Anděl, “ uvedl k rezidenci Jan P. Muchow.

Pats Nichols

Pats Nichols, celým jménem Patrik Saur Nichols, je hudební skladatel a muzikant z norského Osla. Věnuje se především rapu a hiphopu, a to již od roku 2005. Vydal tři alba, tři EP a sedmnáct singlů. Kromě skládání hudby (mj. i pro komerční reklamy) dělá také improvizovaná freestyle představení v divadlech nebo slam poetry.

„V Broumově bych se rád věnoval skládání hudby, a to i s českým rezidentem Janem Muchowem. Společně prozkoumáme naše skladatelské hudební světy a mým cílem je vytvořit hudební projekt, který bude vycházet právě z broumovské rezidence. Těším se na vzájemnou inspiraci i spolupráci s tanečním oborem ZUŠ Broumov,“ uvedl Pats Nichols. Ten se broumovské veřejnosti představí také během Tre festu, a to v sobotu 15. dubna od 22:30 v broumovském baru Terno. Vstupné bude zdarma.

Partner projektu z Norska

Partnerem hudebních rezidencí je asociace NOPA (Norská společnost skladatelů a textařů), která do Broumova posílá na hudební rezidence své členy, dělí se o své know-how z oblasti autorských práv aj., a zajišťuje českému projektovému týmu program pracovních pobytů v Norsku.

Hortus Musicalis Broumov

Projekt Hortus Musicalis Broumov – rezidence, kulturní výměna, komunita” rozšiřuje nabídku Vzdělávacího a kulturního centra Broumov o nové programy, posiluje kapacitu instituce, včetně posílení spolupráce a kulturní výměny mezi Českou republikou a Norskem, a zároveň přispívá k rozvoji regionu a k posílení soudržnosti místní sociálně různorodé komunity.

Kateřina Ostradecká

Agentura pro rozvoj Broumovska
Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

Tel: 491 521 283, 723 282 214
Email: katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Podpořte nás