Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

The Europe Challenge 2024

Společný projekt s Městskou knihovnou v Broumově na podporu povědomí o životním prostředí a udržitelném způsobu života.

Projekt Vzdělávacího a kulturního centra Broumov s názvem "Be sustainable: start in library / Buď udržitelný: Začni v knihovně" byl vybrán ve výzvě The Europe Challenge 2024, kterou každoročně pořádá Evropská kulturní nadace s podporou Fondazione Cariplo, The Scottish Library and Information Council a veřejným financováním prostřednictvím Arts Council England.

Do výzvy s letošním tématem "Knihovny, komunity a demokracie" bylo pro rok 2024 vybráno 55 knihoven a komunit z 24 evropských zemí. Česká republika se účastní poprvé.

Projektu se účastníme spolu s Městskou knihovnou v Broumově, a to od ledna do září 2024. Cílem projektu je zlepšit povědomí o životním prostředí a udržitelných životních postupech. Součástí programu pro veřejnost budou kreativní workshopy a přednášky o udržitelném životě, které se budou týkat témat, jako je upcyklace, kompostování a biodiverzita.

Nejbližší program: 

13. 3. 2024 od 16:00 / Městská knihovna Broumov
Jak dát nepotřebným věcem šanci aneb cirkulární ekonomika v praxi

Přednáška s workshopem Vám otevře dveře do světa recyklace a znovuvyužití, představí inspirativní příklady z celého světa a ukáže, jak každý z nás může přispět k lepšímu zítřku prostřednictvím jednoduchých, avšak efektivních kroků v každodenním životě. S tématem cirkulární ekonomiky nás seznámí Cirkulární centrum Jaroměř. Vstup zdarma.

29. 5. 2024 od 17:00 / Městská knihovna Broumov
Skrytí hrdinové přírody

Pokud se řekne „opylovači“, představí si většina populace především včely. Existují však i jiné, neméně důležité a často opomíjené druhy hmyzu, které tuto službu pro rostliny zajišťují. "Připojte se k nám na dobrodružnou výpravu do světa hmyzu s průvodcem Jiřím Korabečným ze společnosti JARO Jaroměř!" Vstup zdarma.

10. 7. 2024 od 17:00 / Městská knihovna Broumov
Nezkrotná zahradnice Radka Votavová

Každý jsme správce planety, na zahradtvoření není vůbec nic složitého ani těžkého a je nám to tak přirozené, že se stačí zastavit, dívat se kolem sebe a zaposlouchat se do melodie svého srdce. Podle vzoru přírody pak krůček za krůčkem začít tvořit svůj ráj na zemi.
Přednáška je plná inspirací pro všechny a zvláště pak pro vás ženy, které v naladění na sebe, na planetu a v duchu svého talentu tvoříte svou zahradu. Vstup zdarma.

Podpořte nás