Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Virtuální průvodce Klášter Broumov

Základní informace

Adresa: Broumov
App Store: Klášter Broumov
Google Play: Klášter Broumov

V areálu broumovského kláštera funguje virtuální průvodce, který všem milovníkům historie a moderních technologií odhaluje zajímavosti této památky pomocí informačních cedulí s QR kódy.

Virtuální průvodce, volně přístupný komukoliv, kdo zavítá do areálu broumovského benediktinského kláštera, nabízí sedm zastávek: Kalvárie, Klášterní školství, Balustráda, Prelatura, Studna, Portál kostela sv. Vojtěcha a Klášterní zahrada. Každá z těchto zajímavostí je označena cedulí s QR kódem, a zjistit zajímavé informace tak zdarma může každý, kdo vlastní chytrý mobilní telefon s aplikací na čtení QR kódů.

„Tuto novinku jsme v klášteře připravili pro milovníky moderních technologií a historie. Virtuální průvodce doplňuje klasický prohlídkový okruh a zdarma seznamuje návštěvníky s dalšími zajímavostmi z klášterní historie či architektury a umění. Systém je uzpůsobený pro mobilní telefony – stačí přiblížit telefon ke QR kódu a během chvilky návštěvník zjistí, kteří slavní studenti navštěvovali klášterní gymnázium, proč klášterní studna nasadila brouka do hlavy vědeckým kapacitám nebo jaký trest za rebelii dostalo město Broumov v 17. století,“ sdělil Aleš Freiwald ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

Kódy na cedulích odkazují návštěvníky na web www.poznej.klasterbroumov.cz, který je uzpůsoben především pro mobilní telefony. Cedule jsou rozmístěny po celém areálu kláštera, včetně bývalého klášterního gymnázia a volně přístupné klášterní zahrady.

Podpořte nás