Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Jakub Tomáš – Panelstory

7. 1. – 25. 3. 2023

Vernisáž: 6. 1. 2023 v 16:00
Kurátor: Radek Wohlmuth

Výstava Jakuba Tomáše (1982) je zaměřená na prožívání současnosti skrze specifickou bytovou zkušenost posledních desetiletí, kterou představuje sídliště a jeho hlavní komponent panelový dům. Už malířská stavba jeho obrazů má oporu v pevné konstrukci, jako by se do ní tato typizovaná architektura reálně propisovala. Panelák je pro něj symbol, který dodnes utváří nejen ráz české krajiny, ale také kolektivního vědomí. De/formuje stejně tak prostředí, jako stav mysli a jeho prostřednictvím do maleb pronikají témata jako uniformita, ztráta soukromí, prefabrikace, odosobněnost nebo zaměnitelnost. To se odráží také v instalaci, která může trochu připomínat bytové jádro i bludiště.

Doprovodné programy: 

DIORÁMA - workshop Jakubem Tomášem  
so 25. 3. 2023
V době, kdy se mnoho lidských interakcí přesouvá do on-line digitálního prostoru a staví se virtuální světy, budou mít návštěvníci Dětské galerie Lapidárium jedinečnou možnost pracovat s materializovanou realitou, vytvářet společně vlastní sídliště a zasazovat do něj jeho obyvatele. Každý se tak na chvíli přiblíží roli velkého architekta a režiséra theatra mundi.

Sobotní Ateliér
28. 1. 2023 od 14–16 h
Výtvarná dílna inspirovaná výstavou děl umělce Jakuba Tomáše, na které budeme společně vytvářet model jednoho představení a jeho vizuální podobu otiskneme na oponu k projektu OnStage. Vítán je každý, kdo rád tvoří.  
Vstupné: 80 Kč
Rezervace: 603271426, ma@klasterbroumov.cz

Masky a kreatury
so 4. 2. 2023, 14 – 16 h
Na venkově se tradičně dodržuje masopustní průvod masek. Jak by vypadaly kostýmy inspirované estetikou života panelákového sídliště? Během workshopu si vytvoříme masky inspirované výstavou Panelstory.
Vstupné: 80 Kč / výtvarník 
Předprodej vstupenek: https://www.smsticket.cz/vstupenky/33491-masky-a-kreatury 
Více informací: 603271426, ma@klasterbroumov.cz

U babičky v paneláku
čt 23. a so 25. 2. 2023 od 14 h
Jak se zabavit na víkendové návštěvě u babičky? Pojďme se inspirovat výstavou Jakuba Tomáše a vytvořit si prostorové koláže. Propojíme obrázky ze starých módních časopisů s principy moderního umění a vytvoříme si svou vlastní panelstory. 
Vstupné: 60 Kč / osoba 
Předprodej vstupenek: https://www.smsticket.cz/vstupenky/33492-u-babicky-v-panelaku 
Více informací 603271426, ma@klasterbroumov.cz

Dětská galerie Lapidárium je otevřena út - ne 12-16 h. Pro školní kolektivy v kteroukoliv dobu po vzájemné domluvě. 

Výstavní program galerie je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR, Nadačního fondu GESTOR pro současné umění a Gestor - ochranného svazu autorského, z.s,, Města Broumov.

Podpořte nás