Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Vendula Chalánková / Knihovna

11. 5. – 30. 8. 2020

Kurátor: Radek Wohlmuth 

Výstava originální vypravěčky vizuálních příběhů Venduly Chalánkové „KNIHOVNA“ vytváří prostor plný dobrodružství, emocí i experimentů. V prolínavé instalaci z ilustrací, koláží i malovaných obrazů se mísí několik vrstev - návštěvník se může stát postavou, která vystoupila z románu, ale stejně tak si třeba zazpívat podle animované písničky. Objevuje při tom nenápadně svět lidové slovesnosti, knih a knihoven. Výstava zároveň upozorňuje na fakt, že v současné technologiemi přesycené době zažívá kniha jako klasické médium nezasloužený odliv pozornosti.

"Knihovny mám ráda, cítím se v nich totiž moc dobře. Knihoven jsem navštěvovala hodně - od malé troubecké, přes přerovskou, kde už mi byli schopní objednat jakoukoli knihu až po Moravskou zemskou, kterou jsem hojně navštěvovala po dobu studií. Tedy až do požáru bytu, kde mi shořely i zapůjčené knihy. Musela jsem tehdy obstarat potvrzení od hasičů a návštěvy knihovny tím skončily. Ovšem jednu ohořelou bez obálky ještě schovávám. Je to Ruská krasavice Viktrora Jerofejeva, kterou jsem si stejně chtěla nechat," říká Vendula Chalánková. 
Více o Vendule Chalánkové: www.vendulachalankova. Výtvarné výzvy s Vendulou Chalánkovou v Dětské galerii Lapidárium: ObálkaZáložka.

Těšit se můžete na autorské workshopy a doprovodné programy, více informací naleznete v kalendáři akcí: www.klasterbroumov.cz/cs/akce-v-klastere

OTEVÍRACÍ DOBA GALERIE: po - pá 10 - 16 h; so - ne 12 - 16 h

Děkujeme České tevizi za zapůjčení autorských vystřihovánek a nakladatelství Novela bohemica za zapůjčení ilustrací ke knize Střední Evropa je jako pták s očima vzadu. Výstava vznikla za podpory Ministerstva kultury, Nadačního fondu GESTOR pro současné umění a GESTOR - ochranného svazu autorského, z.s.

Podpořte nás