Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Veronika Richterová / Letem světem, nejen s petem

25. 6. – 27. 8. 2021

Kurátor: Radek Wohlmuth

Máte chuť rybařit za polárním kruhem, zajít si do obchůdku uprostřed tropického lesa nebo si odpočinout u pařížské fontány? Na zážitkové výstavě, kterou připravila speciálně pro naši galerii sochařka a známá recyklátorka Veronika Richterová, najdete převážně její poslední díla, oscilující mezi plastikou, objektem a architekturou odpadu.

Vizuální umělkyně Veronika Richterová (1964) sice na pražské UMPRUM absolvovala v ateliéru monumentální malby, ale největší pozornost upoutala jako zakladatelka specifického výtvarného projevu, který nazvala PET-art. Jak označení napovídá jedná se o plastiky a prostorové instalace vytvořené z PET-lahví, které slouží jako médium se specifickou obrazností, výrazem i obsahem. Také její precizní a přitom poetický autorský projekt vytvořený pro dětskou Galerii Lapidárium z něj vychází. Je to „cestovní“ zážitková výstava přirozeně ukotvená do doby letních prázdnin. Během ní malí návštěvníci projdou polárním krajem s iglú rovnou do tropického lesa, kde rostou palmy i bambusy a létají pestrobarevní motýli, aby se zase vrátili do civilizace, a třeba si ve vodě pro radost pustili vlastnoručně vyrobenou lodičku. Nejde přitom jen o výlet do krajiny unikátní kreativity, ale zároveň originální zamyšlení nad problematikou recyklace.   

Výstava vznikla za podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR, Nadačního fondu GESTOR pro současné umění a Královéhradeckého kraje. 

Vstupné: 30 Kč /osoba; 10 Kč/ děti; děti do 3 let a ZUŠ zdarma. Otevřeno: út - pá 10 - 16 h / so - ne 12 - 16 h 

Podpořte nás