Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Meditace

Pravidelné čtvrteční meditace pro veřejnost a víkendové meditační semináře.

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov nabízí pro veřejnost dva typy meditačních setkání:

1. pravidelné čtvrteční meditace: každý čtvrtek od 18 hodin, sraz u kašny, na nádvoří kláštera. Vstup zdarma.

2. víkendové meditační semináře Jasná, klidná a celistvá mysl

“Pokud se posadíte a začnete se pozorovat, zjistíte, jak nepokojná je vaše mysl“ Steve Jobs, zakladatel Apple.

Přední světové firmy stále častěji zavádějí meditační programy pro své vedoucí pracovníky. Zjistily totiž, že praxe ticha významně redukuje stres a psychické problémy jako jsou úzkost či deprese. Meditace prospívá zdravějším vztahům, a to jak v pracovních týmech, tak směrem k zákazníkům. Lidé, kteří meditují, získávají nad svými pracovními úkoly nadhled, dokáží se lépe koncentrovat a lépe reagují na změny a nastalé problémy. V dnešní rychlé době umožňuje pravidelná meditace efektivněji rozpoznávat důležitost informací a pomáhá stanovovat priority.

Ray Dalio, zakladatel hedgeového fondu Bridgewater Associetes popisuje meditaci jako „nejdůležitější důvod mého úspěchu…dala mi stabilitu, kreativitu, pokoj a zdraví“.

Duchovní tradice vidí v meditaci více než jen další techniku ke spokojenému pracovnímu a osobnímu životu. Zkušenost ticha umožňuje objevit a vnímat spirituální dimenzi člověka a vést ho tak k plnosti života v růstu a rovnováze.

„Byznys už není jen logickou a pragmatickou záležitostí, ale stále více ho prostupují duchovní techniky.“ Říká bývalý šéf evropského Microsoftu Jan Mühlfeit.

Náplň semináře:

  • Ztišení a odpočinek v krásném prostředí broumovského kláštera
  • Teoretické přednášky o meditaci a jejich benefitech pro profesní a osobní život
  • Psychologické a odborné pohledy na meditaci
  • Společná pravidelná meditační praxe
  • Praktické návody, jak meditaci zakomponovat do každodenního života

Cena semináře: 4 780 + DPH Kč, včetně ubytování v renovovaných mnišských celách v klášteře Broumov a stravování, které bude opravdovým zážitkem.

Meditace ve světě byznysu a finančnictví je jedním z programů WCCM, které učí starobylou kontemplativní tradici v kontextu a výzvách současného moderního světa.
Seminář povede Mgr. Vladimír Volráb, DiS., kněz a vikář CČSH, učitel a národní koordinátor WCCM, hostem semináře bude osobnost s meditační praxí v profesním životě.
Kontakt a více informaci: ma@klasterbroumov.cz

Aktuální termíny:

11.–13. 11. 2022