Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Science/Dialog Café

Pravidelné čtvrteční besedy vědců a široké veřejnosti nad sklenkou vína v klášterní Kreslírně.

Science Café a Dialog Café Broumov nabízí příjemný prostor pro neformální setkávání vědců, filosofů, sociologů či jiných zajímavých osobností ze společenského života a široké veřejnosti. Lidé, kteří chtějí načerpat nové poznatky, mohou diskutovat s odborníky o nových vědeckých objevech, zajímavých názorech nebo historických událostech.

Celorepublikový projekt

Iniciativa pro realizaci přednášek, pod značkou SC a DC v Broumově vznikla v roce 2015 po dohodě s hlavním organizátorem Science Café, působícím v Praze. Síť Science Café má v České republice okolo 30 aktivních regionů, které pod touto značkou pořádají vědní večery. Cílovou skupinu přednáškových večerů tvoří studenti středních škol, gymnázií či vysokých škol, senioři a široká veřejnost.

Setkání s vědou 

Debatní večer v prostorách sálu Kreslírna bývalého klášterního gymnázia otevírá vystoupení hosta na předem dané téma. Po prezentaci hostů následuje čas pro dotazy publika – vše přitom probíhá v neformální atmosféře nad šálkem kávy či sklenkou vína. Publikum se díky pohodovému prostředí nemusí stydět na cokoliv zeptat, třeba i na otázky, které tázající považuje za banální, ale ve skutečnosti tomu tak není. Přednáška a následná diskuse trvá podle zájmu publika jednu až dvě hodiny.

Vybrané přednášky jsou natočeny a zpracovány pomocí technologie SlidesLive. Přednášky jsou tak dostupné široké veřejnosti nejen z okolí, ale celému světu. Přednášky lze najít na odkazu:

https://slideslive.com/sciencecafe/sc-broumov

Podpořte nás