Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Nová výstava MUMLALALAU v Dětské galerii Lapidárium se zaměří na performance, jazykové hrátky a humor

Broumov – V pátek 7. října 2022 ve 14 hodin bude v Dětské galerii Lapidárium v broumovském klášteře zahájena výstava MUMLALALAU autorů Davida Helána a Pavla Tichoně. Výstava potrvá do 10. prosince a její součástí budou i doprovodné programy pro školy a veřejnost. 

Dětská galerie Lapidárium představí další druh uměleckého vyjádření, kterým je tentokrát performance. Duo performerů David Helán a Pavel Tichoň, kteří jsou v našem prostředí jedni z nejuznávanějších, spojí ve svém projektu pro dětskou galerii jazykovou kreativitu s hravostí. 

Název projektu Mumlalalau, který autoři připravili pro Dětskou galerii Lapidárium, odkazuje na jazyk. „Lalala“ je popěvek, který známe z raného dětství, jedna z prvních slabik, které řekne každé malé dítě. Druhé slovo je „mumlat“ – ztišený způsob komunikace, vyžadující větší pozornost od naslouchajícího. A stejný druh pozornosti vyžaduje performance. Představuje ne úplně běžný způsob uměleckého vyjadřování, na který je potřeba se intenzivně soustředit.

Galerie chce touto výstavou dostát svému konceptu, kterým je dětská galerie jako sociální laboratoř s uměním. „Přestože jde o projekt, který je náročnější na zprostředkování, jsme připraveni představit ho dětskému publiku a vykročit za běžné standardy dětských galerií. Skrz doprovodné programy a interaktivní instalace děti okusí zážitek z uměleckých představení autorů. Návštěvníci galerie se mohou těšit na kreativní hrátky s jazykem, kakofonii, kakao a kakaovou malbu a spoustu dalších překvapení. Nedílnou součástí výstavy budou kreativní listy a omalovánky, se kterými budou moct pracovat a zkoumat výstavu jak školy, tak veřejnost,“ říká vedoucí galerie Pavla Semeráková.  

Více o výstavě a doprovodných programech naleznete ZDE.

Výstavní program galerie je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR, Nadačního fondu GESTOR pro současné umění a GESTOR – ochranného svazu autorského, z.s. Mediálním partnerem je ČRo Hradec Králové.

Kateřina Ostradecká

Agentura pro rozvoj Broumovska
Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

Tel: 491 521 283, 723 282 214
Email: katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Podpořte nás