Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov zahájilo kulturní spolupráci s polským Sokolowskem

12. 9. 2022

Broumov – V říjnu a listopadu letošního roku bude Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, situované v broumovském klášteře, spolupracovat s polským městem Sokolowsko na projektu „Broumov – Sokolowsko: Crossborder Cooperation for Cultural Development“. Jde o první společný krok k vytvoření trvalého partnerství mezi těmito dvěma městy, které spojuje existence kulturního centra s progresivními snahami o rozvoj místa, potažmo celého regionu, skrze kulturní dění.

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov ve své bohaté programové nabídce podporuje mj. pořádání pravidelných hudebních vystoupení v rámci hudebního programu Artcafé, stejně tak pořádá Literární Café, jehož aktéry jsou čeští i zahraniční literární rezidenti, kteří pobývají v inspirativním prostředí broumovského kláštera a mají zde klid a prostor pro tvůrčí práci. Vzdělávací a kulturní centrum Broumov v rámci projektu tuto část svého programu nabídne nejen českým, ale také polským divákům, a to ve spolupráci s partnerem Fundacja Sztuki Współczesnej IN SITU v Sokolowsku.

PLÁNOVANÝ PROGRAM:

Středa 5. 10., Broumov: Koncert ArtCafé – Fanfán Tulipán
Úterý 11. 10., Sokolowsko: Literární Café – Małgorzata Kolankowska, Elsa Aids
Středa 19. 10., Broumov: Koncert ArtCafé – Dłonie
Středa 2. 11., Broumov: Koncert ArtCafé – Kristina Barta Quartet
Středa 16. 11., Broumov: Koncert ArtCafé – Point of Few
Úterý 22. 11., Sokolowsko: Literární Café – Magdalena Zarębska, Bogdan Trojak

„Tento startovní projekt je plánován jako krátkodobý na období říjen–listopad 2022. V rámci ArtCafé se uskuteční tři koncerty českých hudebníků a jeden koncert polských hudebníků a dále proběhnou dvě Literární Café s česko-polskými rezidenty, kteří vedle svého působení v Broumově získají možnost oslovit i posluchače v polském Sokolowsku. Na tyto akce budou vypraveny autobusy, aby měli čeští a polští diváci možnost vzájemně se setkat a seznámit se s kulturním programem v Broumově a v Sokolowsku. Na literárních besedách bude přítomen tlumočník,“ informovala za českou stranu Žaneta Vávrová, ředitelka Vzdělávacího a kulturního centra Broumov.

Česko-polský projekt bude zakončen bilaterálním setkáním, přičemž zástupci polské strany přijedou na pozvání českého partnera do Broumova a naopak, zástupci české strany jsou zváni do Sokolowska za účelem shrnutí projektu a pokračování spolupráce skrze další možné aktivity v rámci své kulturní činnosti v regionu.

Podpořte nás